Žhavé aktuality ze života Kožených Hrdel (starší část)

pokračování aktualit ze života Kožených Hrdel - nejčerstvější zprávy jsou zde.

05.06.2004 ŠOK - takto zhodnotil dosud poměrně seriozní časopis COMPUTER (11/04) stránky Kožených Hrdel. Je ještě celkem pochopitelné, že recenzentce vadí dvanáct jazykových mutací stránek. Je to hodně, překlad do mnohdy exotických jazyků byl náročný, kapela však nelituje vynaložené námahy ani prostředků - odměnou jí je spokojenost příznivců z dalekého Nepálu, lidnaté Číny, Španělska či Itálie. Možnost nabídnout kožené stránky v rodném jazyce všem fanouškům je pro kapelu přijatelnější, než je nutit do učení naší mateřštiny. Samozřejmě ti nejvěrnější již češtinu ve svých chýších studují!! Málokterá kapela tolik přispívá k šíření kožený myšlenky do tolika světových stran!!

Ovšem největší výtka recenzentky se nepochopitelně snesla na grafické zpracování kožených stránek. Samozřejmě všichni příznivci kapely dávno vědí, že zelenohnědo proužkovaný podklad všech stránek není nějakým vrtochem designéra, nýbrž že byl zvolen na základě velmi náročného a vyčerpávajícího průzkumu fyziologie lidského vnímání barev tak, aby v maximální možné míře (konkrétně 87%) reflektoval jedinečnou Koženost a Hrdelnost. Každý i jen náhodný návštěvník stránek se jediným pohledem jako úderem blesku stane buď nadšeným obdivovatelem (to většina) nebo zarytým odpůrcem (menšina včetně autorky recenze) kapely.

Výslovný útok na "okousané" hlavy členů kapely svědčí o zarytém feminismu autorky. Bohužel v tomto bodě je nutno dát autorce plně za pravdu, převaha mužů v kapele je zřejmá až dominantní - jediná žena nemůže nepříznivý poměr zvrátit. Otázka případného rozšíření kapely o dívčí sexteto není zatím na pořadu dne, potřebná přístupová jednání dosud ani nezačala.

Nezbývá než pozvat autorku recenze k návštěvě živého koženýho koncertu a doufat, že jí kapela očaruje stejně jako nás ostatní příznivce!

27.05.2004 Koncert U Staňků s Marvelovskou soutěží o ceny. Podrobnosti zde .
06.05.2004 Koncert v restauraci Harmonie komentuje Blanka: Hraní v restauraci Harmony v Krči proběhlo v kožených tradicích dobré nálady, ještě lepší kožené muziky a ke všeobecné spokojenosti. Posluchačů bylo hodně, členů kapely tradičně také. Výborná trubka se jako jediná držela tématu večera a na závěr zahrála do krčské noci ústřední píseň z pohádky Princezna ze mlejna.
16.04.2004 Včerejší koncert v restauraci Doba komentuje Blanka, fotky jsou zde: Dnešní datum se zapsalo do historie KH tím, že po dlouhém šetření korunek kapela vyzkoušela před svými věrnými posluchači zbrusu nové kombo a s jedním vypůjčeným mikrofonem plně ozvučila jinak tichou restauraci Doba. Kapela i posluchači se sešli v hojném počtu a po dobré večeři se kapela ujala své milé činnosti hrát a zpívat, diváci si procvičili své hlasy a přidali se s mohutným zpěvem. Silně indisponovaný Láďa Pekárek měl vskutku mnoho zástupců na zpěv! Celý večer probíhal v pohodové atmosféře a zařadil se mezi ty více vydařené. Kapelník produkci KH prokládal příspěvky z řad fanoušků, kteří své city vložili do veršů a své myšlenky svěřili internetu. Jedinou drobounkou slabinkou byl opět ten fakt, že málokdo při tanečních písních kapely tančí. Tento nedostatek bychom rádi v budoucnosti odstranili. Obsluha restaurace byla vstřícná, ochotná a tím, že při obsluze mohla poslouchat i samotná Kožená Hrdla, byla jistě i duševně obohacená. Rozcházeli jsme se do ztichlých ulic s pocitem příjemně stráveného večera a těšíme se na další setkání.
01.04.2004 Trochu opožděně jsou zde fotky z oslavy padesátin Petra Kohoutka konané 20.března.
26.03.2004 Pro záznam atmosféry včerejšího koncertu U Dvou Čertů propůjčila foťák a fotky okomentovala Blanka zde.
09.03.2004 Postupně se ukazují výhody nového serveru (www.kozenyhrdla.com) - vedle již oblíbené živé diskuze a hlasování o kožené TOP TWENTY jsou aktualizovány i termíny plánovaných koncertů Kožených Hrdel. S až nečekaným zájmem se setkala soutěž o nejlepší kožený slogan, propagující nádhernou koženost kapely - zúčastnit se může každý v sekci diskuze.
04.03.2004 Koncert U Staňků nafotila a okomentovala Blanka zde.
25.02.2004 Události příštího týdne (čtvrteční koncert) si účastníci mohou komentovat sami v sekci "živá diskuze". Po mém návratu z kožolené tuto stránku aktualit okořením nejpříznivějšími postřehy.
19.02.2004 Každý příznivec kapely má právo třemi hlasy rozhodnout v anketě o nejlepších dvacet kožených skladeb. Hlasuje se v sekci HLASOVÁNÍ (vlevo v nabídce).
18.02.2004 Protože se objevily dohady o košatosti repertoáru kapely, byla sekce Repertoár aktualizována a navíc doplněna o přesné statistické údaje získané přímo z Mílova ÚKSÚ (Ústředního Koženýho Statistickýho Ústavu). Statistiky se objeví vždy po kliknutí na konkrétní skladbu. Údaje jsou pravidelně elektronicky aktualizovány.
14.02.2004 Počet členů kapely KH se blíží magickému apoštolskému číslu dvanáct, při slavnostním fotografování na Koženou Desku Cti byl nejmladší PetrM natolik oslněn koženým třpytem světového věhlasu kapely, že pro jistotu zavřel obě oči. Jeho fotografie se natolik barevně vymykala koženýmu designu, že musela být elektronicky zfialověna.

Dnešním dnem byla spuštěna živá (nemoderovaná) diskuze na témata spjatá s Koženými Hrdly a koženým životem vůbec (v nabídkovém sloupci na internetových stránkách jí najdete vlevo dole). Každý může přispívat k již diskutovaným tématům případně si svobodně zakládat témata nová. Management KH nezodpovídá za obsah příspěvků, vítá však konstruktivní připomínky a návrhy jak ještě více přispívat k radosti všech kožeňáků.

13.02.2004 Maškarní rej v restauraci Doba se zařadil mezi nejůspěšnější akce Kožený Koncertní Sezony. Fotky a komentář zde.
10.02.2004 Dnešním dnem začala fungovat nová, světovější adresa nejoblíbenějších Kožených stránek. Bylo tak vyhověno četným žádostem stále vzrůstající světové obce kožeňáků o nové, důstojnější umístění stránek. Nová adresa je www.kozenyhrdla.com. Samozřejmě původní skromnější adresa na hyperlinku bude dočasně fungovat i nadále, jak dlouhé to dočasně bude se rozhodne po marketingovém vyhodnocení vlivu nové adresy na kožehrdelní vztahy během letního koženýho sjezdu.
29.01.2004
Koncert u Čertů svým pidifounem vyfotil Míla, atmosféru komentuje Blanka:
Pozvání Kožených Hrdel do restaurace U dvou čertů přijala sama Ledová královna. Nechala posluchače vylosovat několik písní a obdarovala je ledovými bonbonky. Večer probíhal v klidné a příjemné atmosféře, kapela se rozhodně nenechala od královny zmrazit - hrála tak vřele, že by roztálo i to nejledovější srdce. Nezasvěcenému posluchači by se mohlo zdát, že vadilo, když někteří hráči pozapomněli svá sóla, ale pro Kožený Hrdla to byla pouze výzva k bravurní improvizaci, takže i cvičené ucho (a těch tam byla tradičně většina!!) mohlo být spokojeno. Obecenstvo podporovalo kapelu svým zpěvem a všem bylo teplo na duši.

Večer jsme se rozcházeli po ledových chodnících do svých teplých domovů, jen malý Kay odjel i s královnou sobím spřežením zpět na bájný sever. Chudák Gerda!!
16.01.2004
Koncert v Konibaru v Nuslích komentuje Míla:
V pátek 16. ledna Kožený Hrdla nemalou měrou svými tóny přispěli k příjemné atmosféře, kdy slavil své životní jubileum Jirka Altman, jeden ze zakládajících členů původních KH, spolužák kapelníka Romana a Ládi Pekárka. V pátek se tedy kapela dostavila do restaurace Konibar v Nuslích v jezdeckých botách, připravena osedlat si hudby chtivé posluchače s oslavencem v čele. Po dobré nekoňské večeři Kožený Hrdla tradičně přestěhovala polovinu restaurace, tentokrát včetně hostů, zabrala strategicky nejlepší místo a pak už jen hrála k tanci a poslechu do pozdních nočních hodin. Oslavenec předvedl názorně na vypůjčeném nástroji, že nezapoměl z basového kumštu téměř nic a kapela si s ním ráda zaimprovizovala. Kapela vyslovuje velkou pochvalu všem pozvaným hostům, kteří se dobře bavili, zpívali a tančili, čímž kapelu velmi povzbuzovali k vynikajícím výkonům. Doufáme, že všichni byli spokojeni a příjemně naladěni alespoň tak, jak byla spokojená kapela. Ještě jednou děkujeme oslavenci za pozvání a přejeme více takových milých večerů do dalších let!
08.01.2004 Narozeniny manažerky proběhly ve znamení roztomilých králíčků, bramborového salátu, Červené Karkulky s bábovkou a vířivých tanců. Podrobnosti zde.
06.01.2004 Miliony Pražanů vracejících se dnes z práce se ve své tradiční Večerní Praze nečekaně (ale s o to větší radostí) potěšily detailní informací o Kožených Hrdlech, Kýtě na medu a Staňkovic vinárně. Management kapely byl vzápětí po expedici odpoledního vydání téměř zaskočen extrémně zvýšeným zájmem o koncerty kapely. Aby vyhověl zájmu a současně nezklamal své příznivce, připravuje lisovna cédéček v Loděnicích u Berouna nový dotisk (i dotlač) posledního multimediálního cédéčka Přestup v Pardubicích. Tak i zájemci, kteří se do komorních prostor vinárny nevejdou, nemusí zklamaně mrznout před vchodem, nýbrž si mohou kožený fenomen dnešních dnů přiblížit i v klidu svých domovů. Hromadné i jednotlivé objednávky vyřizuje KOPSSV (Kožený Oddělení pro styk s veřejností).
18.12.2003 Poslední koncert letošní sezony U Staňků voněl vánočním perníkem a šunkou od kosti. Chuťové, voňavé ale hlavně sluchové prožitky tak úplně překryly tolik očekávané mystické vytržení ze sféry bájného kundumu. Podrobnosti zde.
11.12.2003
Večer konaný na počest ČSA i bří. Wrightů se zcela vydařil. Komentuje a vzácnou dokumentární fotografii ze svého telefonku pořídil Míla:
Jako tradičně se provozu chytil dispečer RD a provedl kapelu celým večerem bez jediného zaváhání. Sice jednu chvíli byla viditelnost nad ranvejí tak 5 majlí, takže světlice na konci byly těžko viditelné, to když PK si připoměl, že už dlouho neměl Habano, ale svižný vítr z mrazivé ulice pak tyto čmoudy rychle odvál. Sličné letušky rozbrečelo procítěné basové solo RP v písni Holubí dům a vůbec je netěšilo, ze už zítra budou muset do Dubaje, Paříže či Njů Jorku. Večer končil vášnivými tanci a návštěvníci se těžko smiřovali s tím, že KH museli sbalit fidlátka. KH přejí všem jen samá šťastná přistání.
PS: všechny potěšila návštěva ředitele rádia Káthmadú RS, který úspěšně šíří slávu KH pod himalájskými osmitisícovkami.
06.12.2003 Všem kdož dnes pozorně sledovali v TV vyhlašování ankety Zlatý Slavík jistě neuniklo udělení PKS (Prestižního Koženýho Slavíka) za NKPDS (Nejavantgardnější Kulturní Počin Desetiletí) - stalo se jím naprosto zaslouženě cédéčko Přestup v Pardubicích!
Blahopřejeme celé kapele k tomuto významnému úspěchu!!!
04.12.2003 Křest nového multimediálního cédéčka s videoklipem Přestup v Pardubicích se konal za velkého zájmu obecenstva v nově objevené restauraci DOBA. Podrobnosti zde.
26.11.2003 Zvýšený zájem o koncerty KH v předvánoční době kapelu mile překvapil, ale způsobil i přeplnění kapacitních možností jednotlivých kožených resturací. Management flexibilně zareagoval a do již schválené koncertní šňůry zařadil mimořádný hrací termín a to na čtvrtek 11.12.2003. Hudební produkce se uskuteční v resturaci "U dvou čertů" u tržnice na Vinohradech, asi 5 minut chůze od Metra na Nám. Míru. Při této příležitosti bude představeno i druhé CéDéčko Kožených Hrdel s videoklipem "Přestup v Pardubích" !!
20.11.2003
Koncert U Staňků s uzeným kolenem komentuje Míla:
Naprostá novinka:
Ve čtvrtek zazněla vinárnou "U Staňků" poprvé zbrusu nová autorská píseň "Podzimní nálada" kompletně z dílny Honzy Smolky. Touto bohatě barevnou hudbou se Kožený Hrdla snaží upozornit na krásu, koženost a barevnost podzimní přírody. Po cestě do svých domovů si jí fanynky pobrukovaly a myslíme si, že se jí jen tak nezbaví. Kožený Hrdla jsou holt Kožený Hrdla.

Při premiéře písně bylo z pochopitelných důvodů zakázáno pořizovat jakékoliv fotografie, pro ilustraci je zde přiložena fotografie z Pruhonického parku dokonale vystihující hlavní myšlenku nové skladby.
Pruhonický park ilustruje Honzovu novou skladbu
30.10.2003 Koncert U Čertů (fotky zde) komentuje managerka: To, že Kožený Hrdla dokáží rozezpívat restaurační zařízení, to už mnohokrát dokázali. Včera však ke svým hudebním výkonům přidali i organizaci a celý průběh lampiónového průvodu během hudební produkce! A to hned tak nikdo neumí! Restaurace U dvou čertů se včera díky kapele a jejich příznivců proměnila v krásnou, lampiony osvětlenou barevnou sluj. Lampiony se houpaly snad na všech háčcích, žárovkách a jiných hákách, aby tak krásně svítily na noty naší kapely a do zpěvníků našich hostů. Pečlivý výběr lampionů byl po zásluze odměněn drobnými cenami. V průběhu večera Pavel L. zorganizoval největší lampionový průvod na nejmenším prostoru, do kterého vtáhl nejen naše hosty, ale i uzavřenou společnost ve vedlejším sále. Ti, šokováni naším celkovým projevem, provolávali hlasité Vivat až do pozdních nočních vinohradských hodin. Obsluha vinárny byla tradičně velmi trpělivá, milá a tolerantní ke všem našim aktivitám hudebním, stěhovacím, picím a vůbec ke všemu, co jsme prováděli. Překvapením večera se pak stalo přijetí Petra Masopusta do kapely. Stal se tak nejmladším členem na druhou. (věk i působení v kapele). Petr si odnesl domů dvě kožené relikvie - černé triko a vlastní zpěvník - a my doufáme, že obojí bude řádně užívat. Kapela nezapomněla na svého věrného fanouška, kamaráda, sponzora a obdivovatele, popřála mu k jeho krásným narozeninám… A pak se hrálo a zpívalo, jedlo a pilo a kdybychom nebyli ospalí, uzpívaní a přepití, hráli bychom až do rána. Kdo se včera nezúčastnil, určitě má proč litovat!
23.10.200317.10.2003

Ojedinělou šanci setkat se živě s legendárními Koženými Hrdly využil během svého pražského pobytu Bob Dylan. Setkání se uskutečnilo před zraky tisíce fanoušků v Mobilní JuldyFuldyho aréně. Frontman kapely a banjista Roman setkání se svým americkým kolegou odmítl z pracovních (dálkový přelet atlantiku) důvodů.
Setkání s hlučným Bobem odstonali: houslista (nachlazen) a webmistr (natržené ušní bubínky). Zbytek delegace setkání přežil bez znatelné újmy na zdraví.Roman zúročil své mnohaleté zkušenosti s řízením kapely KH - bez větších problémů pilotoval obří Boeing na trase Praha - Frankfurt.
Roman v pilotní kabině
16.10.2003 Pavlovy narozeniny - podrobnosti zde.
12.10.2003
Svou mnohaletou misionářskou činnost v oblasti folk a country music se členové Kožených Hrdel rozhodli korunovat vydáním svého v pořadí již druhého video cédéčka Přestup v Pardubicích. Bude zachycovat s nebývalou otevřeností vztah KH k problematice veřejné kolejové dopravy se vzláštním zřetelem na dopravu s pohonem parním. Dlouho a pečlivě připravovaný projekt se nachází již v poměrně pokročilém stádiu, podle obvykle dobře informovaných zdrojů se můžeme na cédéčko těšit v období vánoc, k nimž mají Kožený Hrdla již tradičně také velmi dobrý vztah.
Netrpělivostí již koženým příznivcům kapely zde management odkrývá alespoň na malé ploše jeden z grafických návrhů obalu budoucího kulturního skvostu naší kulturně kožený scény.
nové CD prestup
02.10.2003 Romanův skok z dětství do dospělosti - podrobnosti zde.
18.09.2003 Vzpomínka na cestu k nadoblačným výšinám - podrobnosti zde.
07.09.2003 Výpravy do bohem zapomenutého Modrého Dolu se zúčastnilo jen nejocelovější jádro KH. Počasí bylo nádherné, pečená kuřata šťavnatá - podrobnosti zde.
04.09.2003 Koncert U Čertů popsala Blanka zde .
06.08.2003 Tradiční letní buřtování u Blanky se již tradičně povedlo. Podrobnosti zde.
17.07.2003 Narozeniny Klapky V.D. (referuje očitá svědkyně této památné události):
Tento večer byl zvláštní hned z několika důvodů: Především naše Klapka - kamarádka, věrná fanynka, obětavá sboristka Vlaďka Dušková oslavila své první třicáté narozeniny. Nejen kapela, ale i ostatní kamarádi a kamarádky jí upřímně popřáli vše nej nej. Zlomovým bodem v historii kapely pak bylo, že za hudby KH začalo tančit větší množství posluchačů. Pravda, díky Vlaďce, která se ujala v rámci svých oslav dámské volenky a postupně vyzývala jednotlivé členy kapely. Ti se nenechali prosit, odhazovali své drahé hudební nástroje, aby mohli při zvucích své kapely provést oslavenkyni. Tyto tance strhli i zbývající tanečníky a po chvíli Ti co mohli a uměli, tančili za rytmu valčíků a tanga a blues. Kuchyně mistrů Staňkových, tak jako vinný list byl tradičně bez chyb a máme-li stručně shrnout čtvrteční večer - byl to tradičně velmi dobře strávený večer. Podrobnosti zde.
26.06.2003 Ještě nikdy v historii nebyla příprava nějakého hudebního tělesa před vystoupením tak důkladná jako v případě Kožených Hrdel. Na vzácném archivním snímku z přísně důvěrné kožené porady před vystoupením je zobrazen pečlivý rozbor (v podstatě pitva) práce ruky mandolínisty. Není potom divu, že po takovéto přípravě ani poslední koncert sezóny v Trattorii Trenta Due nezklamal očekávání tuzemským i zahraničním publikem v něho kladená. Jen to slibované vysvědčení kapela nedostala - management se hájí tím, že samé jedničky už nikoho nepřekvapí a tak vysvědčení prostě zrušil. Podrobnosti zde.
20.06.2003 Včerejší hraní pro Marvel U Čertů bylo poznamenáno chybějícím foťákem. Naštěstí nadšení hosté dodali pár fotek z mobilu, manažerka nakreslila plánky, reportáž doplňuje i kresba z ubrousku. Podrobnosti zde.
13.06.2003 Vedro a dusno - management s předvídavostí sobě vlastní tématem večera vyhlásil Vodní cachtání. Jak to dopadlo? Podrobnosti zde.
07.06.2003 Natáčení Prvního Koženýho Videoklipu se nad očekávání zdařilo. Zásluhu na tom mají režisér a kapelník, členové kapely, jejich kožení příznivci z početného filmového štábu, pravá filmová klapka, krásný letní den ale hlavně naše dobrá nálada. Jindřichův Kožený Hradec se na dnešní dopoledne stal bez nadsázky hlavním městem Koženýho Umění. Podrobnosti zde.
30.05.2003 Včerejší koncert v nově objevené vinárně Trattoria Trenta Due (to prý je italsky Hospůdka 32!!) byl památný zejména Romanovými Žebry a Italskou krupicovou kaší. Podrobnosti zde.
15.05.2003 U Staňků byla teplá sekaná, nadšená zdravice z Nepálu, poslední pražské šeříky a trumpetista bez trubky. Podrobnosti zde.
24.04.2003 Koncert U Dvou Čertů nezklamal fanoušky ani kožený novice. Podrobnosti zde.
03.04.2003 Koncert v podzemních kryptách U zardoušené Ludmily evokoval svou atmosférou dávné historické události. Účastníci se nejen hudebně vzdělali ale byli i podrobeni nekompromisnímu testu IQ. Kožený umění opět dokázalo svou nezlomnou životaschopnost, když vydrželo i nepokrytě nevraživé chování části obslužného personálu. Pdrobnosti zde.
21.03.2003 Včerejší oslava Pavlova životního jubilea u Staňků se nad očekávání vyvedla. Fotky včetně zvukového záznamu části kapelníkova slavnostního projevu jsou zde.
07.03.2003 Nádherný II.Kožený bál ve vinárně U Floriána (detaily, fotky a dokonce i video(!!) zde , děkovné dopisy zde ) znovu otevřel debaty o nutné změně Ústavy Kožených Hrdel. Publikem navrhovanou TPVKP (Tajnou Přímou Volbu Koženého Presidenta) by totiž nutně musela předcházet změna Kožený Ústavy - ta totiž prozatím s presidentem v podstatě VÚBEC NEPOČÍTÁ!! Výsledkem kuloárových úvah je předkládaný návrh, aby se všichni kožení i méně kožení příznivci kapely vyjádřili k tomuto palčivému tématu. Nejde samozřejmě jen o samotnou funkci, jde zejména o pravomoce onoho koženého ústavního činitele a o dělení kompetencí, prozatím pevně držených jediným managementem. Ústavní Kožený Soud dal dokonce za pravdu hlasům, že presidentem nemusí být bezpodmínečně jen kožený muž. Zájemci a sympatizanti kapely se mohou svobodně k danému tématu vyjádřit a své návrhy mohou posílat managementu k posouzení.
24.02.2003 Pozdě ale přece slíbená reportáž:
Ani chřipková epidemie neodradila kapelu od plánovaného koncertu. Kapela se dostavila v plném počtu - tu nějaký bacil neporazí. Několik posluchčů však podlehlo vlně chřipky a na poslední chvíli dali přednost studené peřině před teplou hudbou KH. Náhradníkem a posilou zpěvu se pak stal anglicky mluvící host, který musel zpívat z českého zpěvníku! Večer se dobře rozvinul, pokračoval v duchu prevence proti bacilům, takže v pozdějších hodinách někteří hudebníci (levé křídlo) hůře artikulovali a s přibývajícím alkoholem v krvi hráli a zpívali tak rychle, že i krásné pomalé blues se změnilo v kvapík.
Celkové shrnutí: Další podařený večer s atmosférou, kterou umí vytvořit pouze Kožený Hrdla. Jedno varování: Krůtí steak na mandlích - zní to dobře, ale POZOR, to dobré se topí v přeslazené medové omáčce! Doporučuji pouze těm, kteří milují kombinaci medu a soli. Ostaní vybraná jídla byla tradičně velmi dobrá.
Blanka D.
20.02.2003 Koncertu u 2.čertů jsem se nezúčastnil, podle posledních úředně neověřených zpráv byla večeře přeslazená, kapele to však chuť ke hraní nevzalo. Bližší podrobnosti slíbila dodat akreditovaná dopisovatelka BN-D.
07.02.2003 Koncert u příležitosti 2.narozenin kapely
U Floriána.
27.01.2003 Objevitelská výprava:
Ve čtvrtek 23. ledna se kapela KH vydala na průzkumnou výpravu do nové vinárny "U Peruna". Trochu, ale opravdu jen trochu se vzdálila své lokalitě Královských Vinohrad. Po jemně posunutém začátku (kapelník dlouho vychutnával svojí výbornou večeři a nenechal se nikým rušit) si kapela našla to nejlepší místo. Zaujala velký, prostorný kout, kde začala vyluzovat líbezné tóny a hrála pro plný sklepní sál. Protože nás tentokrát poctil svou vzácnou návštěvou i host ze Švýcarska, pražský rodák Olda Špánek, kapelník do repertoáru zařadil více "vzpomínkových písní", takže slabé a citlivé povahy slzely. Kapela hrála, hosté odpočívali a zpívali po celý průběh večera. Hloubaví přemýšleli nad prostorovým řešením sklepních místností, neboť zde architekt nechal zbudovat malý, naštěstí vypuštěný, bazén, přes který museli všichni projít (vrchní stoupl do bazénu během večera přesně 485x)
Shrnutí výzkumu:
Poloha vinárny: ještě to jde
Jídlo: zde se názory sice rozcházejí, ale převažuje kladný pocit
Akustika: výborná
Výkon kapely: Tradičně vynikající
Obsluha: Bohužel zde se managementu donesly reklamace…
Ceny: Vinohradské, ještě snesitelné
Atmosféra: KH vytvoří VŽDY velmi dobrou atmosféru
Celkové shrnutí: Nebyli jsme U Peruna naposledy!
09.01.2003 Narozeniny Kožený manažerky Blanky provázelo nejen mrazivé počasí, ale i moje skleroza - zapomněl jsem Fotyho aparát. Nezbývá než akci slovně popsat:
Oslava začala v 18:00 U Staňků. Účastníci byli vítáni vůní božsky lahodné vepřové kýty v medu, prošpikované hřebíčkem. Po jídle dostala oslavenkyně obří kytku a mnoho kožených polibků.
V 19:30 se rozezněly tóny písně 146 Toulám se toulám. Nebyl jsem U Staňků se sklerozou sám, Míla zapomněl své stradivárky na mrazu a ty se mu odvděčily totálním rozladěním. Nemohl proto až do druhé přestávky hrát a jen tiše a smutně ladil. Chybějící zvuk houslí se snažil zastoupit iniciativně Pavel zvukem výstražné trumpetky. Dlouhotrvající potlesk si vysloužila hned druhá píseň č.19 Co se bude dít.
Přesně v 19:45 přišla JitkaM následovaná manželem JarkyK. Poslední gratulant Zbyšek přišel v 19:57.
Naše kožená společnost seděla u dlouhého stolu ve směru hodinových ručiček v tomto pořadí:
Černá halenka s výstřihem do obdelníku, jemný řetízek
Tmavě červený svetr s výrazným ozdobným páskem a stojáčkem u krku
Černá halenka, tmavý pulover
Vínová mikina s vysokým límcem, výrazný řetízek a náramek
Pruhovaná mikina béžovo-černá s výstřihem do V
Bílý rolák, béžové sako bez klop, brož na řetízku
Měňavě zelenomodrý sakoid s květinovým vzorem a bočními rozparky
Světle červená halenka
Tmavě červená halenka
Mužská část obecenstva byla oblečena standardně a úměrně vážnosti situace. Víno bylo podáváno v láhvích šlégrovkách. Kapelník se snažil prolomit tuhost koženého publika několikanásobným vyzváním k tanci, ve 22:30 šel dokonce s manažerkou příkladem a Svítá protančil. Publikum však zůstalo bohužel věrno své koženosti. Situaci zachránil až nadšený mládkovec, kterého Hrdla natolik nadchla, že nabídl kapele okamžité účinkování v televizi. Termín vystoupení není zatím znám.
Teprve na konci byly prolomeny ledy a vinárna se ocitla ve zběsilém víru tance: šéfdirigent tančil s ředitelem divize, mandolína s balalajkou a vinárník se židlí. Do mrazivé noci jsme se rozcházeli štastni a veseli.
17.12.2002 Poslední letošní koncert předčil očekávání ve všech směrech. Výborná společnost, krásná hudba, dobré pití i jídlo, bájný kundum, dárečky, prskavky, živý obraz - nejlépe se podívat zde.
14.12.2002 Neúnavné až mravenčí úsilí ze všech koutů KEU se soustřeďuje v posledních hodinách před zahájením historického pondělního koncertu KH do zářivě ostrých kontur. Premier z Dánska, kapelník ze Švýcarska, Míla z Hostivic - ti všichni se nebývalou měrou zasazují o důstojný průběh večera. Hlavním tahákem akce bude vedle již tradičně průzračného hudebně-uměleckého zážitku i živý obraz "Kožený Betlém s Marií, Josefem a modrým Kundumem" v nadživotní velikosti.
12.12.2002 Tradiční Vánoční Koncert konaný již toto pondělí slibuje být událostí sezony (aspiruje tak na titul Nejvyšší Koženost Sezony). Management připravuje bohatý program, Míla dokonce slíbil přinést a opět přifouknout tradičního hostivického Kunduma - ano, jde o téhož bájného Kunduma,  který loni tolik pobavil a tak potěšil svou modravě průhlednou tajemností většinu kožených příznivců. Kundum během roku mírně zešedl, přesto věřme, že se zaskví ve své plné kráse a síle! Kapela i její věrní fanoušci si to plně zaslouží!!
Nelze zastřít, že se ozývají i hlasy Kundumu nepříznivé. Opakováním prý může Kundum zevšednět?! Naštěstí opak je pravdou - ježíšek se také každoročně opakuje a jak se na něj těšíme!!
05.12.2002 Včerejší koncert ve vinárně Vínečko U Krbu proběhl v naprosté tmě. Kapela se nezalekla a předvánoční Vinohrady zaplnila velebnou Koženou hudbou. Tradiční Pastevecká halekačka skvěle rezonovala pod klenutými pozdně gotickými stropy. Pečený Kožený Kolena a tiramissu doplnila večer plný hudby a všeobjímající kožený radosti. Podrobnosti zde.
29.11.2002 Zítra vystupují KH pohostinsky na Aeropárty na Ruzyňském letišti. Intenzivní předstartovní příprava jim nebrání v přípravě programu na blížící se Mikulášskou show. Již jen hrubé náznaky slibují veselou a vtipnou zábavu, pouze naši vzácní hosté z Moravy budou opět zklamáni - management z čistě nehumálních důvodů opět zamítl Blok Kožených Lidových Piesní.
Jožko, Marienko, Jarine, za čo vás trestajú?!!
20.11.2002 Aktuální zpráva o včerejším koncertu:
Reportáž z uměleckého koncertu KH ve vinárně U2BNKČ
Místo konání U dvou čertů, jídlo bylo tradičně dobré, obsluha snaživá. Nejprve to vypadalo, že kapela bude hrát na posluchače přesilovku, během večera se však posluchači doplnili do patřičného počtu tak, že kapelu doprovázeli svým zpěvem a náhodní nepozvaní posluchači za rytmu hudby dokonce tančili!! Přítomná byla i zahraniční delegace od východních sousedů, zjevně spokojena s průběhem večera. Atmosféra byla natolik přátelská, že dokonce kapelník na přání doplňoval a přesouval písně, takže píseň Svítá zazněla do ticha užaslých přítomných. O to větší byl pak frenetický potlesk. Celý večer se linul v klidné příjemné rodinné atmosféře. Jediné mínus by snad mohlo být, že opět nezazněly moravské písně, avšak hlavní propagátor tohoto žánru tentokrát nedorazil a nemohl působit na kapelníka. Kapela se již dnes těší na příští hraní, které bude zkušebně v novém prostředí. Tak uvidíme.
Blanka D., Management center
08.11.2002 Lampionový průvod od Floriána k Národnímu divadlu se s určitýma výhradama celkem povedl - podrobnosti zde.
31.10.2002 Managementu se podařilo získat špičkové zahraniční sólisty (pro jejich zpěv je nutno je pobídnout myší).
29.10.2002 Další laťkou kvality KH se stává slavnostně skládaná Kožená ústava. Jde o základní veršovaný zákon, jehož velebným zpěvem slibují členové i příznivci KH svou loajálnost kapele. Jednotlivé články a následně i další ústavní i neústavní zákony budou postupně zveřejňovány v sekci ústava těchto Kožených stránek.
26.10.2002 Přímo z místa čtvrtečního koncertu KH telegrafuje nadšená přímá účastnica a zároveň i aktérka B.D.Kožená:
Reportáž z uměleckého koncertu KH ve vinárně U2BNKČ
Ke čtvrtečnímu koncertu se kapela scházela dosti napínavě a zdlouhavě, nicméně s vyjímkou kytaristy Pavla byli všichni po večeři a připraveni se ujmout svého poslání již před 20.00 hodinou. Chybějícího basistu nahradil mladý, avšak již dříve prověřený, ambiciózní a muzikální Petr, který se svého úkolu zhostil opravdu výborně a bez zaváhání. Publikum bylo příjemně naladěno již při vstupu, takže kapela svými zpěvy jejich dobrou náladu ještě více prohloubila. Příjemné pekelné prostředí rozpálilo všechny k výborným výkonům. Když pak před kytaristu Pavla postavili objednané jídlo, rychlost skladeb se třikrát zrychlila, aby mu výborná večeře nevychladla. Protože mají všichni KH rádi své příznivce, i tentokrát pro ně připravili soutěž "2 oříšky pro KH", kde se soutěžilo o hodnoté ceny. Přestože se nic mimořádného neudálo,všechny kabely ke kombům byly nalezeny, nikomu nepraskla struna, všechny prstýnky se vždy našly, trsátka byla vyklepána a jídlo všem chutnalo, přesto a nebo právě proto byl tento večer velmi příjemný, pohodový a milý.
Kapela děkuje svým příznivcům, kteří pomohli vytvořit pekelně teplou atmosféhu.
24.10.2002 Snaha managementu KH o neustálé zvyšování kvality koncertů KH vedly k nelehkému, avšak nezbytnému KR (Koženýmu Rozhodnutí). Celá kapela včetně fanoušků se podrobí auditu kvality pro získání KISO-9000 (Kožený ISO). Přesným změřením aktuálně dosahovaných kisohodnot bylo zjištěno, že při povedeném koncertu hodnota kisa střídavě kolísá kolem celkem slušné hodnoty 827 Kiso (0.827 MISO). Kapelu tedy čeká více než desetinásobné zvýšení kvality. Ke zdánlivě neřešitelného úkolu se kapelník postavil čelem. Vydal první ze serie vnitřních kožených norem, které se svým zveřejněním na internetu okamžitě stávají KZ (Koženým Zákonem). Případné neplnění norem je management připraven řešit s nejvyšší vážností. Přesné a doslovné znění norem bude vždy těsně před koncertem namátkově kontrolováno speciálně k tomuto účelu odborně vyškolenými KA (koženými aktivisty). Základní norma je zde .
23.10.2002 Zítřejší koncert se koná netradičně v hospodě U dvou bojovně naladěných kožených čertů. Management dodal na poslední chvíli podrobnou mapku této významné a historicky cenné Vinohradské knajpy.
18.10.2002 Mlhy na blatech ve vinárně U Floriána se válely velmi nízko. Fanoušci se nebývale ostře rozdělili na dva nesmiřitelné tábory - positivně naladění požadovali KH Na HRAD!!, nespokojenci mezi sebou vybírali na Kožený věnec. Podrobnosti zde.
15.10.2002 Nejvyšší Kožement vydal závazné termíny, témata a nutné vybavení pro hudební show KH na 1.část roku 2003. Nedočkavým zájemcům (zejména japonským a thajským obdivovatelům) se tak naskýtá vyjímečná možnost zajistit si v předstihu vstupenky i seděnky na Božský Kožený Hrdla. Objednávky se tradičně uskutečnují elektronicky v sekci
11.10.2002 Včerejší konzert U Staňků se konal na počest 131 výročí narození R&P&R. Šunka na medu, valašské frgále, dvoumetrové růže, nová taktovka, sweet sue - to jsou pro nezasvěceného jen nicneříkající slova, pro nás účastníky však mají příchuť krásně stráveného večera. Pro oživení paměti jsou zde fotky!
07.10.2002 Kůže manažerky i kapelníka je po návratu z Luhačovického bahna až neskutečně kvalitně napjata. Fanoušci, členové kapely i kožené publikum očekává s velkým napětím čtvrteční koncert. Projeví se absolvované rašelinové masáže na zvuku kapely? Zaznamenáme výraznou změnu rytmiky? Půjde o změnu k lepšímu? Tyto i mnoho dalších otázek visí zatím nezodpovězeně v tetelivém koženém vzduchu... Zdá se, že již po několikáté budou Staňkovi svědkem přelomové akce. Vstup do KEU se blíží!! Hlavně nezmeškat!!
02.10.2002 Přímo z Lázní Luhačovice došla zpráva od kapelníka a manažerky (odjeli si tam v teplém bahně prouhličit vokály):
Management KH pracovně navštívil pavilon opic v místní ZOO. Byl navázán kontakt s vedoucím gorilím samcem Rubím von Garden a domluven předběžně koncert. Pak však manažerka odmítla tanec s plazy a tak byl celý slibný projekt pozastaven. Tím se zhatila i již napevno oboustranně domluvená mazurka Rubyho s manažerkou.
30.09.2002 Opět se ukazuje, že nejužší spojení, které má kapela KH se svými fanoušky a obdivovateli a které by KH mohla závidět nejedna renomovaná profi kapela nese své ovoce. V dnešní dobře míněné připomínce Koženýho Fandy (KF) přišel managementu tento závažný příspěvek (zkráceně cituji): ... nádherné zážitky... vřelé díky... smysl života ... Jedině snad více autorských textů by Slávu KH povzneslo ještě k vyšším Metám. Dovoluji si ze své skromné poetické nůše nabídnout:

Hleďme dívku jak se točí
za vozem, když kočí močí,
doufaje, že něco zočí,
dřív než kočí se vymočí.


No není to krásný příklad nezištné Kožené pomoci?! Doufejme, že se těchto štěpných veršů rychle chopí Kožení Mistři a patřičně je zhudební!!
27.09.2002 Včerejší čtvrtek vstoupil do dějin KH zcela zásadním způsobem. Management KH analyzoval způsoby prosazení vyšší kvality produkce kapely a jako největší mezeru našel malé možnosti hudebních zkoušek. Členové kapely jsou totiž vázáni svými rodinnými povinostmi a na kapelu se tak dostává jen zlomek potřebného času. Geniální a zároveň prosté řešení nalezl management: kapelu čeká MKF (Masivní Kožená Familizace). Princip je jednoduchý a účinný. Všichni Kožení členové vstoupí do vzájemných rodinných svazků. Nebudou se pak moci vymlouvat na rodinu a budou moci všechen svůj čas věnovat zájmu Společné Kožené Věci. A protože kapelník ani manažerka nejdou od slov daleko k činům, realizovali první Koženou svatbu - a dlužno říci, že s velikým úspěchem (důkaz zde). Hned Večerní Slavnostní Koncert byl nad očekávání podařený, jak po stránce umělecké (To ta helpa), tak i kulinářské (teplá šunka) - fotky jsou zde. Fanoušci i přátelé Romana i Blanky oběma blahopřejí a přejí jejich svazku štěstí!!

Úspěchu celého slibně nastoupeného procesu se brání jen někteří (naštěstí pouze ojediní) škarohlídští členové KH, namítající malicherně, že svatbou Blanky se v kapele možnosti familizace v podstatě vyčerpaly. Naštěstí tyto hlasy jsou ojedinělé, drtivá většina kapely s MKF nadšeně souhlasí a chystá se ho urychleně uvést do života.
22.09.2002 Na množící se dotazy o vlivu přečíslování telefonů na umělecké působení Kožených Hrdel reaguje tiskové kožené středisko oficiálním stanoviskem: Na obecně prospěšnou činnost Kožených Hrdel nemá přečíslování telefonů ŽÁDNÝ vliv. Management zajistil na kritickou nedělní dobu 23:55 - 3:55 přepojení krizových kožených linek na mobilní aparáty manažerky a kapelníka. Jakmile byly pevné linky ČT opět v provozu, byly tísňové kožené linky opět přepojeny zpět, nedošlo tak k žádné ztrátě pochvalných hovorů, které denně po 24 hodin bombardují management KH.

Pochopitelně naopak samo přečíslování bylo činností KH ovlivněno zásadně. Jak přiznal ředitel celé akce Zdeněk Jirásek z ČT, bez laskavé a všelidské hudby KH by přečíslování nejspíše skončilo dokonalým chaosem. Jen zásluhou očíslovaných Kožených zpěvníků do nichž si odpovědní pracovníci zapisovali nová i stará čísla celá akce proběhla bez zásadních problémů.
20.09.2002 Dvouměsíční prázdniny aktualit KH byly ukončeny radostným až vesele šokujícím způsobem, nemajícím v dosavadních dějinách KH konkurenci. Ke koncertu konaném příští čtvrtek se upírají naděje i tužby samého jádra Kožených Hrdel. První housle pilně nacvičují Rusalčí pochody, kytary se zběsile přelaďují do vážných durových tónin, zrcadlově vyleštěné dechové nástroje se samou nervozitou začínají zamlžovat. Žestě již nyní teskně a táhle žestí. Je dost pravděpodobné, že čtvrteční koncert vstoupí do Kožených Dějin jako zásadní mezník.
18.09.2002 Kožený Hrdla vstoupila do tržní éry se vztyčenou Koženou Hlavou. Z elektronického účtu jejich skalní fanynky byla bezhotovostně provedena platba za doménu kozenyhrdla.hyperlink.cz - tím je na další rok zajištěn bezproblémový a hladký styk KH se zbytkem nekožený veřejnosti. Vstupu do EKU (Evropské Kožený Unie) tak již brání pouze slábnoucí xenofobní snahy některých obdivovatelů prosadit To tu helpu jako Koženou hymnu. Těmto snahám je třeba s definitivní platností učiniti rázný konec - nejlépe způsobem tradičním - urgentní koženestrací!!
06.09.2002 Včerejší vystoupení KH u 2 čertů bylo netradiční v zásadním ohledu - chyběla na něm obrazová dokumentace. Z vyprávění očitých a ušitých účastníků tak lze rekonstruovat pouze nejasné střípky události - podle všeho šlo o koncert vydařený, obecenstvo odcházelo v náladě dobré až bujaré.
07.08.2002 Během včerejší Open Air sice vydatně pršelo, podařilo se však nalézt akusticky výborný prostor v oblasti pod verandou - podrobnosti zde.
29.07.2002 Ani během okurkového letního období KH nezahálejí. Prostí kožení členové na svých kožených haciendách v před- i zá-moří pilně trénují trilky i čtverylky, management však trpělivě ale neodvratně míří ke koženým nebesům. Dokladem budiž připravované vystoupení v předsíni Zlaté Kapličky - Malostranské Kožené Besedě jakož i koncert Kapitánům Vzdušných Korábů (i jejich poletuškám) - pozvánka zde.
29.06.2002 Čtvrteční koncert U Staňků poznamenaly dvě závažné okolnosti. .. Podrobnosti zde.
20.06.2002 Expresní zpráva manažerky z koncertu kapely KH v hotelu René u Jílového:
Kapela hrála jako vždy naprosto bez chybičky jak jinak!!, nechyběla jí dobrá nálada, nástroje krásně ladily, o zvučných hlasech nemluvě (citelně chyběla pouze taneční vložka). Zřejmě se už rozneslo, že členové kapely jsou neustále při chuti, protože hned při vstupu do zahradní restaurace byli všichni bohatě pohoštěni pečeným selátkem a později kuřecím špízem - obojí výborné chuti. Pivo teklo proudem, jen řidiči museli zůstat při sodovce - později se jim to však vyplatilo!! Během koncertu se postupně začaly oči nejen muzikantů, ale i posluchaču obracet k nebi - zpočátku jako výraz díků za hudební zážitek, později z hrůzy nad přicházejícím živlem. Nad romantický hotýlek se neúprosně sunula zlověstná mračna blížící se bouře. Kapela v čele se statečným kapelníkem hrála do posledních minut. Hudebníci na Titaniku zdaleka nebyli tak vytrvalí. Když se však obloha definitivně zatáhla, zvítězil strach o nástroje a všichni začali trhat světové rekordy v rychlosti balení svých nástroju, zesilovačů a hlavně nových zpěvníku. Když Jára Cimrman napsal hru "Vítr z hor", opravdu netušil, odkud fouká, protože takový vichr a tak rychlou evakuaci účinkujících ještě nezažil. A cesta zpátky? Ti štastlivci, kteří jeli na Brno (v počtu jeden) a jeli velmi rychle, ti zdárne ujeli. Avšak Pražáci se vřítili rovnou do epicentra bouře, kde stateční řidiči neviděli na krok, neviděli, kde končí silnice a kde začíná pole nebo rybník, případně, zda vjeli do louže nebo do Šeberáku. Ale protože členové kapely jsou nejen výborní muzikanti, ale i výborní řidiči, dojeli všichni v pořádku a těší se na další setkání ve čtvrtek.
13.06.2002 Mašinky, vláčky, výpravčí, výborná nálada - takový byl koncert U Floriána.. Podrobnosti zde.
15.05.2002 Včerejší koncert ve vinárně U Staňků se opět mimořádně vyvedlo. Ani červená kožená karta předaná kapelníkem opilému ale štastnému nadšenci neubralo koncertu nic na jeho autenticitě. Podrobnosti zde.
25.04.2002 Včerejší koncert ve vinárně Vyšehradská rychta byl poznamenán mnoha více i méně významnými změnami. Největší změnou bylo přejmenování samotné vinárny - jako ocenění nejvýznamějších členů kapely byla vinárna slavnostně přezvána U Dvou čertů. Oběma vyznamenaným kožeňákům je třeba blahopřát! Spolu s vinárníkem si přejme, aby se i zbývající členové kapely snažili vyniknout a aby se již brzy vinárna mohla jmenovat u Tří..Čtyř i více čertů. Fotky a nejčerstvější dojmy z koncertu jsou zde.
23.04.2002 management KH vydává u příležitosti čtvrteční Kožený Májový Veselice toho prohlášení, bezpodmínečně závazné pro členy KH. Pro nečleny a sympatizanty/tky je prohlášení závazné jen jako doporučení:
POZOR!! Sraz účastníků prvomájových oslav se koná tento čtvrtek od 18.00 hod ve Vinohradské Rychtě. Rozdělení kompetencí v průvodu a v manifestaci přátelství a míru:
Pavel L. - alegorické vozy -(nejlepší předpoklady předvádět Hrbáče)
Blanka - mávátka, Láďa - transparenty, Petr K. - podobizny státníků a státnic
Míla W. - banány, čerstvé ovoce, grilovaná Silvie a Sandra (z vlastní slepofarmy)
Nosiči budou vylosováni Honzou S., který průvod zahajuje v odpovídajícím úboru
Zdravici zajišťuje nejukecanější člen kapely Rosťa, úklid po manifestaci Jindra - (jeho budoucí může vypomoct)
Roman - uvítání a projev na počest zahraniční delegace
Všichni účastníci průvodu přispějí každý podle svých možností, odměněni dobrou zábavou budou podle svých potřeb
Generální patronát Kožený Předmájový Veselice z hlediska kulturního, morálního i politického převzaly Kožený Hrdla.
POHOV!!
13.04.2002 Plánovaný běžný řadově kožený koncert U Floriána se administrativně-organizační změnou stal premiérovou vlaštovkou nového, netradičního směru uměleckého vývoje Kožených Hrdel. V přívětivých prostorách vinárny se totiž nečekaně uskutečnilo vůbec první provedení skvostné baletní suity Slepičí jezero Petra Iljiče De-Romana. Šokující podrobnosti jsou zde.
06.04.2002 Blížící se koncert U Floriána (čtvrtek 11.4.) bude svým nezvykle mírumilovným zaměřením unikátní. Tématem večera jsou totiž roztomilý kožený mláďátka, děťátka, ptáčci, vajíčka a sezení na nich. Jindy drsným designem charakteristická kapela (smrduté doutníky, neoholené tváře, kruhy pod očima, hrubé hlasy, obscéní žerty) se mávnutím kouzelného proutku změní na společenství přívětivých, dobráckých, konfekčně střižených vesnických strýčků-lidumilů ptáčkomilů-dobromilů.
Jaká je pravá příčina této drastické metamorfozy? Hlavním důvodem je pochopitelně každoroční KJ (Kožený Jaro) a hormonální změny s ním spojené, letos však vede ke změně i vysoká morální odpovědnost související se čtvrtečním koncertem. V obecenstvu (což je svým způsobem porota hodnotící Kožený výkony) totiž vedle již tradičních diváků (kteří jsou určitou pravidelností až koženou rutinou ukolébáváni až zkorumpováváni a tedy mohou snadno i přeslechnout případný špatně vylouděný kožený tón) usednou v nezvykle hojném počtu i rodinní příslušníci (nejen koženě pokrevní-staročiperní ale i koženě nepokrevní). Hraní před takto dosud koženě nezpracovaným (duchovně nepřipraveným) publikem, nadto při prvním použití KZK (koženýho Zesilovacího Komba) by mohlo vésti k případné nervozitě a tím i k nebezpečí snížení špičkové kvality produkce. Toto byl hlavní důvod, proč nejužší vedení KH po zralém uvážení zvolilo šokovou taktiku - kapela bude natolik designově netradiční, že jen pouhý její vzhled zaměstná diváky dostatečně dlouhou dobu, kterou kapela vzápětí vtipně a nenápadně využije na svou interní zvukově-hudební konsolidaci.
Přejeme kapele v její premiérové performaci vše nejlepší.
22.03.2002 Včerejší koncert ve Vinohradské Rychtě byl pln nečekaných překvapení! Rychtářčina sladká prsa (až později vyšlo najevo, že nešlo o rychtářku ale o cikánku s gejšou!!), přestup v Pardubicích, kozáček.... bližší informace zde.
19.03.2002 Pořízení PKK (Prvního Koženýho Komba) vzbudilo v řadách (i sloupcích) Hrdlistů i jejich NP (Nekožených Příznivců) velkou pozornost. Následující úryvek dopisu J.S. na KH (Kožený Velitelství) dokladuje neutuchající snahu členů KH sladit svůj JNKH (Jednotný Názor Kožených Hrdel) na využití PKK
Vážení KH,
strach z elektroniky chápu, ale vycházím z toho,že má knoflík na volbu hlasitosti a ten že bude rozumně využíván zejména na prohloubení filozofie KH, což je lyrický táborák přenesený do eroticky laděných vináren. Proto věřím,že promění především Pavlovu kytaru v harfu, což je velmi praktické, protože harfa nám bolestně chybí a kdo by se s takovou krávou tahal po hospodách!!
18.03.2002 Dnes v dopoledních hodinách bylo zakoupeno PKK - "Prvního Kožené Kombo" z peněz "naše výtečná CD". 8 x Hurá!
Technické parametry PKK jsou:
3x vstup s individuální možností nastavení vstupní úrovně signálu
regulace výstupního výkonu 20 W včetně korekcí
pohotovostní hmotnost asi 5kg
PKK bude využíváno:
vstup č. 1 - snímač pro Pavlíkovu kytaru, aby koněčně mohl využít a předvést kvalitu svých zázračných prstů na pravé ba i levé ruce
vstupy č.2 a 3 - budou vybaveny mikrofony především pro zpěv, ale i pro Mílovy úchvatné trilky před a za kobylkou jeho houslí. U těchto dvou mikrofonů se budou střídat sólisté a sólistky, tanečníci a tanečnice, neboť i dupot Honzových škrpálů je nutné často zesílovat
13.03.2002 Zájemci o Kožený Hrdla dostali další šanci se kochat mistrovstvím a krásou kapely: do volného využití byla uvolněna copyrightovaná videokazeta Kožený Hrdla. Film zachycuje nezapomenutelný maškarní Kožený Rej u Floriánů. Originál VHS kazety byl zkopírován a kopie je volně k dispozici (pořadník sestavuje management na základě elektronické rezervace v sekci ANKETA). Zájemci o případné zkopírování kazety si mohou bezplatně půjčit dokonce i originál, jenž je prozatím uložen v bezkyslíkatém sejfu hned vedle korunovačních klenotů v chrámu sv. Víta. Zápůjčka bude standardně prováděna proti hodnotou odpovídající zástavě.
08.03.2002
Žádné fotografie ze včerejšího koncertu u Floriána se sice bohužel neuchovaly, přesto oko sem zabloudivšího fanouška Kožených Hrdel bude potěšeno! Podařilo se totiž získat obrázek tří nejaktivnějších fanynek skupiny při nácviku synchronizovaných Kožených Ovací. Se svým číslem vystoupí s největší pravděpodobností již velmi brzy.
23.02.2002 Koncert na počest jubilea kožené příznivkyně M.K. komentuje přímá účastnice:
Koncert se konal v již vyzkoušené vinárně Florián. Vrchni pan Paletář, když slyšel, co se chystá, odložil svého čerstvě narozeného syna a přišel kapele, oslavenkyni a ostatním hostům splnit všechna přání, od výborného jídla počínaje a nočními "šlaftruňky" konče. Pod dojmem jubilea oslavenkyně kapelník vybral do první série všechny písně, kde se zpívá o nebožtících, hřbitovech a funusech, to prý, aby si Maruška pomalu zvykala. Ale ani takový pochmurný začátek nemohl zabránit tomu, že se večer zdárně rozeběhl, kapela i hosté se dobře bavili. Zpestřením večera byla hostující kapela "Mláďat", kteří hráli tradičně velmi dobře, během celého večera zastoupili i ty muzikanty, kteří dali přednost pobytu na horách. Zklamáním *) byl nevydařený pokus o živý přenos hudební produkce do Krkonoš.Než kapela stačila naladit na oblíbenou píseň To ta Helpa, Honzík nám na horách usnul a nekomunikoval.
Překvapením večera byly dvě květinářky s košem padesáti nádherných růží, které dostala Maruška. Pro nechápavé: Dcery Marušky se převlékly za květinářky, aby zmátly přítomné pány.A když už jsme u těch květin: Už jste viděli květiny z mandlí a salámů? I takový dárek Maruška dostala.
Celkově lze včerejší večer považovat za zdařilý, ke konci lehce rozverný a příjemný.
Blanka Nejedlá
Documentation center

Naopak, přenos se velmi podařil, hudební projev Kožených Hrdel získal přenosem na razanci a dynamice až zastínil i přímý přenos z olympijských her. Jedině okamžitý protest ruské výpravy byl pak příčinou ucpání přenosových tras a tím došlo ke zmíněné dekomunikaci. Spánek byl příčinou až druhotnou.
07.02.2002 Koncert U Staňků se zapsal do historie památným písmem zejména obětavostí kapelníkovy stařičké milující matičky - fotky jsou zde.
25.01.2002 Koncert U Floriána s masky a převleky se stal událostí sezony. Bližší podrobnosti a fotky jsou zde.
22.01.2002 Náročný testovací provoz WAPového portálu skončil nečekaným úspěchem, dnešním dnem je zpřístupněna plnohodnotná adresa kozenyhrdla.hyperlink.cz/wap kde si kdykoli a kdekoli na světě můžete zjistit nejbližší termín koncertu Kožených Hrdel.
Kožený Hrdla nestojí stranou vědeckého pokroku, Kožený Hrdla tento pokrok pomáhají vytvářet!!
17.01.2002 Dnešní datum je mezníkem ve vztahu Kožených Hrdel k nejmodernější informatice. Na adrese freewap.cz/wap/kozenyhrdla lze pomocí testovacího WAPu být kdykoli v kontaktu s Koženými Hrdly. Nastavení telefonu je dobře popsáno na stránkách OSKARu/Paegasu, po zprovoznění WAPu stačí pouze nastavit výše zmíněnou adresu do oblíbených položek.
12.01.2002 Koncert na počest manažerky. Nadšená zahranični delegace. Ořechové frgále. Nádherně svítivé multimediální jubilejní cédéčko. Detailní podrobnosti a fotky jsou zde.
11.01.2002 Již začátek včerejšího koncertu U Staňků byl netradiční. Jindy strohá hospoda byla zaplavena pestrobarevnými květy. Překvapením se pak stal speciální keramický polévkový talíř se zhruba půlcentimetrovými otvory. K uklidnění všech darovatelů přispělo manažerčino ujištění, že talíř s otvory byl její sen už od dětství (rodiče jí nutili jíst polévky).
Vyvrcholením večera se stal BSĽP (Blok Slovenských Ľudových Pesní) obsahující jedinou, zato však nejkrásnější Podtatranskou píseň To ta Heľpa. Slovenská reprezentace přítomná na koncertě ocenila zejména skvělou interpretaci náročných měkkých Ľ v této písni se hojně vyskytujících.
05.01.2002
Toto až nečekaně nádherné logo si mohou zájemci nechat nahrát do svých mobilních blablafonů a tím se zařadit mezi nejvěrnější Kožené Hrdlisty. Na nejbližším koncertě KH pak všichni přítomní rozsvítí displeje svých mobilů a vzniklým Koženým jasem budou zahánět chmury z kožených cell.
01.01.2002 Půlnoční přání kapele padlo na úrodnou půdu, kdo nebyl na silvestrovském koncertě u Staňků, stěží uvěří - kapela své mistrovství dokázala dokonalou interpretací kultovní To tý Heľpy!! Překvapením večera byli vlídní zástupci OSY s platinovými cédéčky. Byl to opravdu nezapomenutelný večer.
31.12.2001 Dnešní Silvestrovský koncert s půlnoční hymnou ukončí Kožený Rok - rok památného zmrtvýchvstání kapely Kožený Hrdla. Do Nového roku přejme kapele pouze to, aby konečně zařadila do svého repertoáru něco pořádného, např.: To ta Helpa, to ta Helpa, to je pekné mesto a v tej Helpe, a v tej Helpe švarných chlapcov je sto.         Koho je sto, toho je sto, nie po mojej vóli, len za jednym, len za jednym srdiečko ma boli.         Za Janíčkom, za Palíčkom krok by něspravila, za Ďuríčkom, za Mišíčkom Dunaj preskočila.         Dunaj, Dunaj, Dunaj, Dunaj, aj to širé more, len za jedním, len za jedním, počešenie moje.   Nic lepšího už Koženým Hrdlům přát nelze.
28.12.2001 Představa, že na ježíškem přinesené vypalovačce vyrobím během vánoc dostatečné množství cédéček Kožených Hrdel se ukázala naivní. Vypalovačka ničí jedno CD za druhým, koš se plní. Dosavadní úspěšnost je zhruba 1 dobré CD na 3 zničené. Proto díky Nejvyššímu Koženýmu za každé povedené!
21.12.2001 Včerejší vánoční koncert U Staňků (zde jsou fotky) byl cele poznamenán slavnostní atmosférou. Není divu, mimo již tradičně velmi kvalitní hudby se návštěvníci mohli radovat i z tomboly, pravého himalájského Kundumu, Romanova nového nádherného Mistrovského Banja, nového rytmického vajíčka laděného do Moll a Blančiných vánočních perníkových prasátek. To však ještě nikdo netušil, že se koncert stane i DKNCD (dnem křestu nového cédéčka) Kožený Hrdla Live 2001. Radost a dobrá nálada nebrala konce. Jedině Láďa P. se musel radovat potichu, nachlazení ho připravilo o hlas.
16.12.2001 předběžné dispozice k Silvestrovskému setkání:
Sraz účastníků: mezi 19.00 - 19.30 hod, Staňkovi se postarají o celovečerní jídlo (slíbili kýtu na medu, obložené mísy, přípitek, polévku a asi ještě něco navíc - to vše v ceně přibližně 300 až 350 Kč na osobu (ještě upřesní)
Ostatní pití si budeme platit jednotlivě. K tanci a poslechu budou hrát skalní "koženáci" ve složení:
velikonoční vajíčko v rytmu rumby + ostatní rytmické nástroje - Blanka
nepřeslechnutelné banjo - Roman D.
uječený štebenec - Honza S.
melancholická kytara - Pavel L.
kouzelné a nezaměnitelné housle - Míla Paganini W.
Vstup je možný pouze s dobrou náladou a s ošatkou plnou humoru. Nebudeme baveni - budeme se bavit navzájem!! Proto bude každý příspěvek k zábavě vítán.
13.12.2001 Pokuď se snad někdo domnívá, že Kožený Hrdla spí zimním spánkem spravedlivých, krutě se mýlí. Opak je pravdou. Kožený Hrdla se z části aktivně a z části pasivně nezadržitelně blíží ke svému vánočnímu koncertu, jenž bude důležitým milníkem na jejich cestě světem umění a showbusinesu.
08.12.2001 Fotky z koncertu U Floriána jsou zde.
07.12.2001 Včerejší koncert ve vinárně U Floriána v podzemí Hasičské pojištovny byl očekáván se smíšenými pocity. Avizované překvapení rozehrálo přestavivost nedočkavého obecenstva na nejvyšší míru. Naštěstí vše dobře dopadlo, nesplnily se katastrofické prognozy, že slabší jedinci pohled na devět mikulášů zpívajících vánoční koledy nesnesou. Nikdo neomdlel a kdyby číšníci nezakázali tleskat, sálem by burácel frenetický potlesk. V neoficiální volbě o nejkrásnějšího mikuláše zvítězil v kategorii dobrých duchů Pavel K, v kategorii hráčů Roman a v kategorii manažerek Blanka.
24.11.2001 Fotky z rybího koncertu U Staňků jsou zde.
23.11.2001 Včerejší tématický rybí koncert u Staňků se nesl v duchu značně uvolněné morálky celé kapely. Trubka se nedostavila vůbec, dvanástistrunná kytara si přetrhla strunu (tu nejdůležitější), kapelník si nedokázal udržet pořádek. Návštěvníkům koncertu se proto naskytla nečekaná možnost uvidět a uslyšet Kožený Hrdla v nedbalkách. Sklepením vinárny tak zazněly i nikdy dříve nehrané skladby (u některých to návštěvníci i poznali), ke konci produkce si dokonce obecenstvo mohlo i volit hranou skladbu (tuto nechutnou volnost však naštěstí včas procitnuvší kapelník rázně ukončil). Hřebem večera se staly zavináče, podběráky a figurína rybáře v pláštěnce v životní velikosti. O velikosti a síle myšlenky Kožených Hrdel svědčí to, že návštěvníci odcházeli nadšeni a nikdo nežádal vrátit vstupné.
22.11.2001 Dnešní koncert je tématicky zaměřen na výlov rybníků s chovnými rybami (např. kapry). Tématický koncert znamená, že každý účastník koncertu si připraví rekvizitu. Doporučuje se: rybářský prut, rybářské boty, rybářský oblek, rousnice, něco mokrého s sebou či na sobě - třeba zavlhký kapesník. Dále pak klacek s vlascem, podběráky, malované obrázky s rybími motivy, zavináč, matesy, jikry (černý kaviár-pro manažerku), převlek za vodníka, nastudovaná arie z Rusalky (od A. Dvořáka, aby nedošlo k záměně operety Rusalky od Kožených Hrdel), úryvky z Čochtana, manažerka slíbila převlek mořské panny.
21.11.2001 Vystoupení na IceParty se stalo vyvrcholením letošní kulturní sezony. Fotky zde.
20.11.2001 Dnešní vystoupení Kožených Hrdel v Národním domě na Královských Vinohradech má šanci se zapsat zlatým písmem do Knihy Národních Kulturních Okamžiků. Přejeme kapele, aby její vstup do světa show businessu proběhl v nejvyšší důstojnosti, jak se na patrony Božského Břichu sluší a patří.
15.11.2001 Blížící se umělecký vrchol Kožených Hrdel (vánoční ICE party 20.11.2001 v sále Národního domu na Královských Vinohradech) poznamenal kapelu zvýšenou aktivitou. Management i členové srší nápady, nacvičují a zařazují do repertoáru i skladby dřív nemyslitelné (Largo z Novosvětské v Banjo úpravě atd). Všichni příznivci i odpůrci kapely se mají na co těšit (pro ty druhé bude jídlo i pití zdarma).
09.11.2001 Jako si pramínek horské bystřiny nalezne cestičku mezi kamením, tak i zatím neoficiální zvěsti o vystoupení Kožených Hrdel před náročným vánočně naladěným publikem se ozývají hlasitěji a silněji. Obvykle dobře informované kruhy se jen s úsměvem otáčejí a výmluvně mlčí. Mnohahlasé Věříme vám! se ševelivě nese samou nedočkavostí zcepenělými chodbami! Pryč se zatuchlou konformností! K tradičním pracinkám a vanilkovým rohlíčkům chceme slyšet Velebné Kožené Vánoční Chorály (VKVCH)!
08.11.2001 Fotky z koncertu v hospodě Na Pekařce jsou zde. Záznam obsahuje i slibované pohledy do nejintimnějších míst, nutno však varovat, pohled je to pouze pro otrlé necudy a necudky.
07.11.2001 Grandiozním úspěchem skončil koncert konaný v hospodě Na Pekařce. Koncert měl poněkuď váhavý začátek (obecenstvo se zpočátku věnovalo více než poslechu trávení minutkových specialit), s postupujícím večerem však kapela získávala více a více pozornosti. Nepřekvapilo tak, že ke konci produkce se na improvizovaném parketu ve středu hospody vlnilo několik párů ve vášnivém tanci. Vyjímečnost večera podtrhl i kapelník, který v naprostém rozporu s běžnými zvyklostmi dokonce povolil zahrání Klobouku ve křoví na přání!
04.11.2001 Kapelníkova pracovní cesta do země nebezpečných horských tunelů a krachujících leteckých společností skončila podle všech informací (viz zde) úspěchem pro Kožený Hrdla.
03.11.2001 Definitivní účast na úterním koncertu Na Pekařce přislíbil zástupce sedmé i osmé velmoci (tisk a TV). Členové kapely vystoupí ve vypraných uniformních trikotech, obecenstvo se žádá o řízenou spontaneitu. V jednání s IIC (International Internet Comitee) je vytvoření videoklipu s TOP skladbou Kožených Hrdel a její umístění na Internet.
02.11.2001 Hospoda Na Pekařce (zde je mapa) má šanci stát se druhou domovskou scénou Kožených Hrdel. Nezapomeňte se zaregistrovat na úterý 6.11.2001 - tento památný den bude hospoda otestována!! Účast slibují i zástupci tisku!!
01.11.2001 Kožený Hrdla BK (Bez Kapelníka) přesvědčivě roztančila celý sál při svém středečním vystoupení v hospodě U Čochtana. Šulákové tenor zvítězil nad televizní kopanou. Slzy štěstí diváků a posluchačů se prolínaly s Rosťovou basou a Pekárkovou valchyčkou. Podrobnou reportáž dodal přímý účastník Míla.
31.10.2001 Zásluhou nezměrného úsilí manažerky Kožených Hrdel je zajištěna záložní domovská scéna v podzemních prostorách divadla u Hasičů. V důvěrné blízkosti Spejbla, Hurvínka i Máničky budou moci Kožený Hrdla dát naplno a bez ostychu průchod celé své božské síle a jásavosti svých tónů.
28.10.2001 Lobistické tlaky na změnu domovské scény Kožených Hrdel dostávají pevné obrysy. Nabízí se několik vhodných lokalit, management zvažuje vhodnost Vladislavského sálu, Míčovny, Žižkovské věže, historické hospody U Kaštanu a mnoha dalších kvalitních míst. Odborníci se shodují: strmý umělecký vývoj Kožených Hrdel nesmí býti přerušen z malicherných a přízemních příčin.
25.10.2001 Koncert U Staňků (fotky zde)  se vyvedl pouze v první části, po nádherném vystoupení Kožených Křidýlek byla produkce hrubě narušena arogantním spánkuchtivým nájemníkem. Posluchači tak přišli o zlaté hřeby programu: trubkové sólo Míly Eise nemohlo nikoho rozplakat, nezazněla ani všemi očekávaná ta Heľpa v banjovém provedení. Heslo večera bylo: ZMĚŇME LOKÁL!!
24.10.2001 Management Kožených Hrdel vyhlašuje nové termíny koncertů do jara 2002 - přehled i termíny najdete v REZERVACI.
Každý koncert má nově i tématické zaměření - např. pro lesní trpící zvířátka, utlačované kojící muže, montérky, srpy a kladiva, maškarní, poznávání a domestikování hadů a štírů a jiné atrakce. Konzervativnější obecenstvo se však nemusí děsit, hudební produkce bude i nadále převažující.
23.10.2001 Obrovský mezinárodní věhlas Kožených Hrdel vede k potřebě nabídnout i fanouškům v cizích zemích informace o kapele. Operativně se utvořil mezinárodní tým překladatelů (kožených translátorů), kteří bez oddychu urychleně pracují dnem i nocí na přesném překladu těchto stránek. Děkujeme přátelům (amigos) do Vatikánu, Říma, Bratislavy, Kuoala Lumpuru i do Leathern Village za jejich práci!!
18.10.2001 Až neuvěřitelně radostnou atmosféru vykouzlila kapela Kožený Hrdla při svém čtvrtečním koncertu (fotky zde) u příležitosti dožitých Rosťových narozenin. Provedení i úplně nových dosud nehraných skladeb bylo brilantní, sám jindy distinguovaný vinárník se odvázal a tančil Moravské tance se židlí, jindy neteční hosté ze zadních prostor prolínali ke kapele a mísili se s Rosťovými hosty. VIP hosté večera plakali nadšením. Hřebem večera se stala skvěle naladěná měděná valcha obsluhovaná talentovanou manažerkou.
16.10.2001 Na 25.10.2001 se manažerce podařilo zajistit hostování mladé, neokoukané nezkažené kapely Kožený Hrdýlka s virtuoskou Eliškou. Tento nadějný objev letošní sezony oživí a zpestří již poněkuď přehnaně brilantní vzhled Kožených Hrdel.
14.10.2001 Nádherný prostorový pohled do vinárny U Staňků spolu s mapou umístění vinány je vidět v sekci objednávky.
13.10.2001 stránky Kožených Hrdel mají již 12 jazykových mutací, zdánlivě nejexotičtější se zdá být japonština - není tomu tak! Ohlasy z dálné východní země patří mezi nejčastější. Zdá se že melodika Kožených Hrdel si Japonce cele získala.
12.10.2001 Obrovský ohlas měl čtvrteční narozeninový koncert U Staňků (fotky zde). Nejprve se diváci rozplakali při trubkovém sólu "U nebeských bran", slzy ještě neoschly a všech se zmocnil úžas při pohledu na božské tóny valchy v "Do hlavy ne". Vrcholem večera byly Skotské melodie v podání hosta večera Elišky. Srdce posluchačů napětím přestávala tlouci při banjové smršti "Z mlžných hor". Ovace posluchačů potvrdily, že včerejší koncert se přiřadí k vrcholům soudobého hudebního umění.
11.10.2001 Na své připravované turné do Skotska se Kožený Hrdla připravují a až puntičkářskou důkladností. Opětovné problémy s falšováním VIP místenek byly v samém zárodku potlačeny nečekaným vydáním odlišných VIP legitimací. Vlastníci jiných než schválených permanentek (viz vzor) nebudou vpuštěni na koncert. Ve vlastním zájmu si výměnu zajistěte na managementu.
10.10.2001 Denní návštěvnost Kožených Hrdel na Internetu kolísá rovnoměrně mezi hodnotami 18 - 30. Analytici okamžitě rozpoznali, že to nikoli náhodou odpovídá příbližně návštěvnosti živých koncertů U Staňků. Aby se Kožený Hrdla vyšvihla tam kam právem patří - mezi stovkové návštěvnosti, je třeba rozšířit lokál nebo zvýšit propagaci! Nelze usnout na vavřínech! Beethowen taky nespal!!
09.10.2001 Blahopřejeme všem členům Kožených Hrdel k narozeninám. Roman, Pavel a Rosťa je dokonce slaví v tuto dobu - blahopřejeme dvojnásob!!
08.10.2001 Stránky Kožených Hrdel zareagovaly na nadcházející podzimní plískanice jemným decentním proužkem evokujícím praskání březového dříví v krbu, jemnou chuť irské whiskey a vůni ručně žmoulaných kubánských doutníků (né těch smradů co kouří někteří členové KH).
07.10.2001 Zprávy o možném vystoupení Banjobandu Ivana Mládka jako předkapely Kožených Hrdel 11.10.2001 se neukázaly podložené, naopak velmi reálná je šance, že s kapelou jako host vystoupí Eliška s Irskou pradlenkou.
06.10.2001 Zvýšená bezpečnostní opatření se mohou promítnout i do Vinárny U Staňků - pokuď budou instalovány turnikety do vstupního prostoru, budou mít šanci ke vstupu pouze diváci s platnou místenkou. Místenku si nejlépe zajistíte On-line.
05.10.2001 Vysoký morální kredit kapely láká  následovníky - Kožený Hrdýlka i četné VIP hosty.
04.10.2001 Podmínky nabídky k ozvučení Beerfestu odjelo zkoumat úderné komando Kožených Hrdel
03.10.2001 K.H. prorážejí barieru hor obklopujících českou kotlinu. Zahraniční zájem o informace o kapele rapidně stoupá. Kam kráčí Kožený Hrdla? Jejich minulost známe, jaká je však jejich budoucnost?
02.10.2001 Ani zarputilá a nenávistná kritika nedospalých grafomanů nedokáže zastavit vítězné tažení Kožených Hrdel uměleckým světem.
30.09.2001 Část kapely se vrátila z uměleckého turné po Krkonoších. Mimo kulinářských a přírodních zážitků tam objevila i nadanou Elišku. Fotky z akce jsou v sekci "Turné".
27.09.2001 Kapelník i management odcestoval do Krkonoš, využijme toho k seznámení se se šokujícími novými fakty o vnitřní struktuře Kožených Hrdel.
26.09.2001 Fotky ze včerejšího koncertu U Staňků jsou zde. Fotky ze všech koncertů jsou v oddílu Zlatá Éra. Smolka má konečně fotku v životopisu. Organizační struktura Kožených Hrdel je zde.
24.09.2001 Míla W.  zdědil notový stojan po kapelníkovi. Míla tento stojan s dojetím přijal a bude ho chovat jako relikvii, protože už
nejeden ztratil. Sám kapelník si pořídil nový, posázený brilianty a s lampičkami. V nosné tyčce má tento universální stojan ukrytou taktovku, kterou kapelník chystá trestat neposlušné kožeňáky.
23.09.2001 E-business zasáhl i Kožený Hrdla. Od dneška lze objednávky na koncerty provádět ryze elektronickým způsobem.
Konečně funkční, přehledná a věřme i spolehlivá cesta, jak si jednoduše objednat lístky na vynikající country kapelu!!
19.09.2001 Doplněny koncerty až do konce roku. Nová báseň na Dobrého Ducha Pavla K.
18.09.2001 Kožený Hrdla mají novou členku (externí) - valchistku. Manažerka má u Hrdel dvojí úvazek. Konečně první Kožená Hrdlice!!
17.09.2001 Cyklus básní byl rozšířen o další dvě díla. Gramofonové závody Loděnice velmi stojí o možnost lisovat CD Kožených Hrdel.
16.09.2001 Podařilo se získat a uveřejnit nádherný cyklus devíti symfonických básní Kožený hrdla
14.09.2001 Pro udržení popularity skupiny Kožený Hrdla byla vypsána soutěž o hodnotné umělecké ceny.
13.09.2001 Zatím nejvýznamnějším návštěvníkem webových stránek Kožených Hrdel bylo dnes ředitelství Muzea voskových figur. Podle posledních informací bude mezi exponáty prozatím  zařazen pouze kapelník, o výrobě zbytku kapely se rozhodne až podle toho, kolik zbude vosku.
11.09.2001 Kožený Hrdla důrazně odmítají fámy o svém propojení s holdingem svého jmenovce Viktora K. Pravdou je, že když ostřílený finančník uslyšel ukázky produkce Kožených Hrdel, zjihnul jako dítě a pověřil svého komplice O'Haaru zajištěním koncertu na Bahamském amfiteátru (500 míst). Kapelník přes protesty managementu nabídku rezolutně smetl se stolu.
10.09.2001 Kožená Hrdla najdete na Internetu již na dvou adresách: www.volny.cz/kozeny.hrdla   a  kozenyhrdla.hyperlink.cz  kam se vejdou i zvukové ukázky v podání kapely.
09.09.2001 Webové stránky skupiny byly doplněny anketou, jejíž výsledky vezmou Kožený Hrdla velmi vážně
07.09.2001 Kapela byla zaregistrována statistickým serverem Na vrcholu. Do rukou managementu skupiny se tak dostává významný nástroj pro sledování popularity Kožených hrdel.
06.09.2001 Přelomový koncert, při němž byly kapele předány první sponzorské dary. Akce se zúčastnil významný host Fík (byl kapelou inaugurován maskotem) a krátce na to si kapelu prohlédl kynolog a herec Somr. Fotky z koncertu jsou zde.
04.09.2001 Každý připravovaný koncert má svůj pevný program, nad jehož dodržováním bdí kapelník.
03.09.2001 Protože stále častěji docházelo k zneužití místenek na koncerty Kožených Hrdel, přistoupil management k vydání místenek opatřených ochrannými prvky dle doporučení ISR (International Seat Reservation). Žádné jiné místenky nebudou nadále akceptovány.

novinky jsou nahoře, nejstarší zprávy zde dole.