CD Kožený Hrdla:

Skupina Kožený Hrdla během své krátké existence na naší kulturní scéně nahrála již tři multimediálně-kožený cédéčka.

První z nich Kožený Hrdla 2001 Live obsahovalo výběr z kožených hitů a při přehrání v počítači navíc obsahovalo kompletní internetovou presentaci kapely včetně velkých fotografií z Koženýho života. Obal cédéčka byl namalován angličanem Williamem Blakem (1757-1827) a představuje scénu Stvoření Kožených Hrdel. Mýtus Stvoření je v jeho očích neoddělitelný od prvotního hříchu a jedině básnický duch je schopen přesáhnout odvěkou konečnost. Ústřední postavou obrazu je Enitharmon, symbol konečnosti prostoru. Stařec jakoby vystupující ze slunce, drží v ruce světelné kružítko (symbol vyjadřující konečnost) a naklání se, aby s ním změřil symbol Kožených  Hrdel. Blake své postavy pečlivě propracovává. Tvary jsou zachyceny četnými linkami, jakoby vyšrafovány. Paprsky, vycházející ze středu, působí odstředivě. Barvy následují stejný pohyb. Ohraničují červený střed a postupně přecházejí od žluté k fialové. Světelnost středu vytlačovaného směrem k temnotám je dynamicky zeslabována. Postava Stvořitele (Romana D.) je velmi skulpturální. Obrysy těla jsou přesně zachyceny lehkým a zároveň pevným nanesením barev. V jeho zobrazení můžeme najít něco z Michelangela, kterého Blake obdivoval. V jeho pojetí se však postava stává snovou a fantastickou. Malířovi se hudba Kožených Hrdel příliš nelíbila a jeho stvořitele považuje za zloducha. Proto vypadá jako zlověstná noční můra a kružítko protíná tmu bouřlivé noci jako blesk
 


Druhé cédéčko 2003 Přestup v Pardubicích opět v obyčejném CD přehrávači posluchače potěší výběrem nejlepších skladeb v podání KH, při přehrání v počítači pak vedle hudebních skladeb obsahuje i videoklip natočený skupinou během uměleckého turné v okolí Jindřichova Hradce. Toto cédéčko navíc jako bonus obsahuje live záznam koncertu KH. Bonus je však záměrně ukryt a k jeho přehrání je třeba rozeznat hlas Drozda Zpěvného (Turdus Philomelos).
 


Třetí cédéčko No tak zpívej!! je skutečným unikátem. Je to první plně autorské, studiově natočené a profesionálně vylisované CD. Vzhledem k malé sérii je to již dnes sběrateli a koženými fanoušky vysoce ceněná rarita, jehož cenu v blízké budoucnosti si pak ani finanční experti netroufají odhadnout. Všichni se ale shodují v názoru, že jeho pořízení je srovnatelné s investicí do nemovitosti rozsahu větší vily či menšího zámečku.
 


Čtvrté cédéčko Mívám krásný sen.. je druhé plně autorské, studiově natočené a profesionálně vylisované CD.
 


Páté cédéčko Už nejsem bouřlivák je již vyspělým autorským dílem kapely. Jedná se o třetí CD nahrané v profesionálním studiu.
 


Svá cédéčka kapela neprodává, výtěžek ze sponzorských darů slouží výhradně k technickému vybavení kapely (hrajou tak zuřivě, že jim furt praskaj struny).

První dvě CD už fanynky dávno rozebrali a možno je nalézt jen zcela náhodně při archeologických vykopávkách. Managementu KH zbývá posledních pár kousků třetího a čtvrtého CD.
V případě vážného zájmu je možno v pracovní dny nebo o víkendech kontaktovat management.

 

Zájemce z řad kožených badatelů možná potěší i původní návrh na obal prvního cédéčka, který však neprošel cenzůrou.