Buřtování na Sázavě (07.07.2006)


Tradiční letní Buřtování na Sázavě letos provázelo vyjímečně nechutné počasí. Tři dny před stanoveným termínem bez ustání pršelo, řeky se vylévaly z koryt a meteorologové soutěžili kdo předpoví větší srážkový úhrn. Kožený Hrdla ani jejich věrní posluchači a příznivci se však nezalekli a navzdory nepřízni živlů se v hojném počtu dostavili na tradiční až památná místa vysoko nad běsnící Sázavou. Kapelník převzal žezlo g(e)rilového šéfkuchaře, Věrka se tradičně chopila smažení a v improvizovaném igelitovém iglú bylo dobře. Nápoje se samy ředily (pokrývač opravené verandy zapomněl na izolaci), výborné oříškové perníky samy mizely (pouze zdánlivě, mizel jsem je hlavně já), kuřecí křídla se v puse rozplývaly, bramboráky vábně voněly...
Po výborném jídle se všichni pohodlně usadili a šumění deště přerušily tóny Kožených písní. Kapela nebyla sice kompletní, citelně chyběly zejména harfová a žesťová sekce, ale naopak přítomná dechová a houslová část kapely vše více než vynahradili. Zejména táhlé halekačky dávných prehistorických pastevců  přispěly k postupnému ustávání deště.
Noční cestu domů nám osvětloval z mlh vystupující měsíc. Potkali jsme jen několik mlhovkami oslněných zajíců a jednu policejní hlídku. Byl to krásný večer!!!