Trattoria Rocca (16.12.2004)


Příznivců Kožených Hrdel stále přibývá. Tradiční prostory již nestačí pojmout kůžechtivé příznivce. Naplno se to projevilo o tomto vánočním koncertu. Management se k problému postavil čelem a zajistil novou, prostornou vinárnu s italskou obsluhou. Servírky ani obě sicilské majitelky tolik hostů najednou ještě nikdy neviděly, ale až na drobné problémy s časovým posunem  nás obsloužily včas. Jídlo někomu velmi chutnalo (např mně) někomu vůbec né, naopak shodli jsme se asi všichni, že porce byly velmi malé až dětské. Sicílie je velmi chudou oblastí Evropy.
Prostředí bylo stylové, na stěnách jsme obdivovali vzácná vinylové elpíčka, bohužel historickému gramofonu chyběly jehly, pérový motor byl v poměrně dobrém stavu, akustika troubního ozvučovače byla vynikající. Zlatým hřebem kulinářské části večera se ukázaly sladké lahůdky, zejména zmrzlinové Zucotto s marcipánovou náplní a křupající krustičkou (to je to vlevo). Červená sladkost vpravo byla prý také vynikající.
Po dobré večeři nastaly kulturní hody. Hrdla využila sváteční čas a vřadila do reperoáru vánoční blok plný rozjímavých koled. Betlemská hvězda zářila ve všech našich tvářích. Kapela hrála letos naposledy v plném obsazení.
Vinárna nebyla stavěna formou antického amfiteátru, před kapelou však byla akustika tak dokonalá, že sváděla citlivější povahy k mimovolnému tanci.
O přestávce proběhla malá oslava.
Milé dárečky potěšily přítomné i kapelu. Koncert skončil krátce po jedenácté, do mrazivých domovů jsme se rozcházeli svátečně naladěni.