U Dvou čertů (25.04.2002)

Předmájový happening byl zahájen krátce po 18 hodině průvodem do právě přejmenované restaurace „U dvou čertů“ (dříve Vyšehradská rychta) - takže sbohem rychtáři. Okolo restaurace kroužil jakýsi modrý cyklistický závod nejspíš ODA a chtěl se vmísit do davu volící KH. Taková průhledná lest se ale nemohla podařit a náhodní svědkové rychle oddělili zrno od plev. Na 18:30  plánováný projev k národům KH musel být odložen na neurčito, protože UVKH (umělecký vedoucí Kožených Hrdel) se dusil dušeným  kolenem patrně z mamuta (nebo myšlenkou, že nebyly vyrobeny včas hlavy státníků do čela průvodu).

Protože se přes několikrát opakované výzvy ke klidu čekající dav fanoušků nechtěl rozejít a remcáním rušil klid v sále (například zjevně provokativními otázkami typu "kdy už se bude hrát?" nebo "kde je guláš?", použil managment osvědčenou tajnou zbraň - uniformu Koženýho Orgána - a rázem byl klid na poctivou práci. Všichni přítomní pak jednoznačně přivítali následující zběžnou kontrolu občanských průkazů a přítomná většina svůj kladný vztah ke Koženým Hrdlům demonstrovala i spontálně přednesenou zdravicí "Sloužím Koženým hrdlům a ani bych nemohl/a jinak!".

Bujaré nadšení  pak provázelo KH už po celý večer. Příznivci kapely mohli nyní již bez problémů rozvinout transparenty, v rukou děvčat se objevila mávátka a třepotalky ba dokonce bylo vidět i mávátko elektronické (dar přítele doktora Lasera Koženým hrdlům).
Velká škoda, že tvrdý UVKH nedovolil tělesu předvést Serenádu v mandolínovém provedení KL (koženého Láďi) pro přítomnou početnou italskou delegaci. Ta musela dát za vděk těstovinám a kovbojům „zkrátka gondoly na KV (kožených vinohradech) nejsou běžně zakotvené“.

Večer se nesl v duchu samých novinek ať už to bylo nové jméno restaurace, nebo několik celkem zdařených hudebních novinek které UVKH představil obecenstvu,  zlatým hřebem tohoto večera se však stalo zatím jen pohostinské vystoupení dua SKH (sestry Kožených Hrdel), které přednesly několik procítěných písní. Zvláště pak „Pole s bavlnou“, které nadšené publikum vrhlo o několik století zpět až mezi otrokáře. Takové alty KH už hledali/y dlouho a doufejme, že SKH zase někdy brzo uslyšíme. Po skončení vystoupení se ještě bez účasti UVKH představilo trio RLP, které dlouho do noci za nadšení zbytku publika hrálo známé i méně známe hospodské skladbičky..